Stredná priemyselná škola stavebná

Hlavná stránka
Podmienky a kritéria prijatia Bodovanie podľa priemerného prospechu Bodovanie podľa výsledkov - Testovania deviatakov Neprijatí Prijatí

PRIJÍMACIE KONANIE

Podmienky a kritéria prijatia

Podmienky a kritériá prijímacieho konania

na SPŠ stavebnú v Bratislave pre školský rok 2011 / 2012

V súlade so zákonom č. 245/2008 o výchove a vzdelávaní (školský zákon) a o zmene a doplnení niektorých zákonov riaditeľ Strednej priemyselnej školy stavebnej v Bratislave, Drieňová 35, po prerokovaní v pedagogickej rade školy a po vyjadrení rady školy oznamuje, že v školskom roku 2011/2012 sa otvárajú 2 triedy denného štúdia po 30 žiakoch v študijnom odbore „36 50 600“  staviteľstvo

Na SPŠ stavebnej sa nebudú robiť prijímacie skúšky.

• Žiaci budú prijatí bez prijímacích skúšok podľa poradia na základe súčtu počtu bodov získaných za priemerný prospech z 8. a 9. ročníka ZŠ a počtu bodov získaných za monitor 2011 z matematiky, najviac však 60 žiakov .

• Prednostne však budú prijatí tí žiaci, ktorí mali na MONITORE 2011 percento úspešnosti 90% a viac v obidvoch predmetoch – t. j. z matematiky a slovenského jazyka a literatúry.

• Priemerný prospech sa počíta z celkového súčtu známok na konci ôsmeho a 1. polroka deviateho ročníka ZŠ. Nezapočítavajú sa známky zo správania, výchovných a nepovinných predmetov, ani známky z pracovného vyučovania. Prevodné tabuľky sú súčasťou kritérií prijatia a podľa nich možno získať za najlepší priemerný prospech (1,00) maximálny počet bodov 80 a za najvyššie % úspešnosti (100%) na Monitore 2011 z matematiky 40 bodov.

• Vychádzajúc z charakteru štúdia na školu nemôžu byť prijatí žiaci so špecifickými poruchami učenia  dyskalkúliou,  dyspraxiou, dysmorfopsiou a dyspinxiou. Pre náročnosť a špecifičnosť štúdia na SPŠ stavebnej sa nedoporučuje prihlasovať na štúdium žiakov s hyperkinetickou poruchou správania (ADD/ADHD/.

• Zoznam žiakov prijatých na SPŠ stavebnú v Bratislave bude zverejnený na bráne školy a na internet. stránke www.spssdrba.edupage.orgnajneskôr 30. apríla 2011.

• Písomné rozhodnutie spolu s termínom, miestom a spôsobom zápisu na štúdium obdrží zákonný zástupca najneskôr do 30. apríla 2011.

• Ak sa úspešný uchádzač na školu do stanoveného termínu nezapíše, rozhodnutie, ktorým bol uchádzač prijatý na štúdium v strednej škole, je neplatné. Uvoľnené miesto bude ponúkané ďalšiemu uchádzačovi v poradí iba na základe odvolania proti neprijatiu.

• Výsledky prijímacích skúšok platia pre prijatie do 1. ročníka na SPŠ stavebnej len pre školský rok 2011/2012.

• Rozhodnutie o konaní alebo nekonaní prijímacích skúšok v júnovom termíne bude zverejnené do 31. mája 2011.

• Poradie pri rovnosti bodov určí výsledok MONITORU 2011 zo slovenského jazyka a literatúry.

V Bratislave  22. 3. 2011

Ing. Ľubomír Mikulay

Podmienky a kritériá prijímacieho konania

na SPŠ stavebnú v Bratislave pre školský rok 2011 / 2012

Na SPŠ stavebnej sa nebudú robiť prijímacie skúšky.

V Bratislave  22. 3. 2011

Ing. Ľubomír Mikulay